Hoewel slowcoffee de trend voor 2011 is, verliest zwarte koffie terrein aan de cappuccino en latte macchiato in de Nederlandse huiskamer.
Uit onderzoek, dat in opdracht van FrieslandCampina is uitgevoerd, blijkt dat één op de drie kopjes koffie thuis met melk bereid worden. Het aantal mensen dat thuis regelmatig een cappuccino of latte drinken is gestegen van 14 procent in 2006 naar 36 procent in 2011.Mensen van 18 tot 45 jaar maken ongeveer anderhalf keer zo vaak opgeschuimde melk voor hun koffie als de leeftijdscategorie 45 tot 65 jaar.
Een derde van de mensen die melk opschuimen, doet dit op de ouderwetse manier, in een pannetje met een garde of vork. Een kwart van de Nederlanders gebruikt het stoompijpje op het koffiezetapparaat en één op de vijf heeft een opschuimer voor in de magnetron. De belangrijkste reden voor mensen om hun koffie te ‘promoveren’ tot een cappuccino of latte macchiato is het gevoel van luxe dat het hun geeft.